| poisonedheart a întrebat:

Cărți fantasy în limba română care se găsesc pe net? (preferabil nu Academia Vampirilor sau Hobbitul și trilogia Stăpânul Inelelor pentru că deja le-am citit)

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Cauta Silmarillion, e scrisa tot de Tolkien iar actiunea este inainte de Hobbitul. Ar trebuie sa gasesti si seria Cantec de gheata si foc scrise de George Martin.

3 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Cronicile Wardstone

| CodrutEnergy a răspuns:

Harry Potter,Cronicile din Narnia,Vraciul, Eragon, Oceanul de la capatul aleii, Coraline, Materiile Intunecate

| Dragonisgaby a răspuns:

Kelley armstrong
Fortele raului sbsolut (cele 3 volume)
Casandra Clare
Aici ar fi multe :
Din seria dispozitive infernale : Ingerul mecanic, Printul mecanic.
Din seria Instrumente mortale :
Orasul ingerilor cazuti(Excelenta cartea)
Orasul oaselor
Orasul de cenusa...
Thomas E. Sniegoski
Seria :The Fallen 1-5
Si multe altele...