| anonim_4396 a întrebat:

Care a fost cel mai mare scriitor al romaniei si care a fost cel mai mic scriitor al romaniei (aici ma refer l-a faptul ca a fost stiut de multi sau ca nu a fost stiut de muti intelegeti voi

Răspuns Câştigător
| BackAgain a răspuns:

Cel mai cunoscut cred ca este Eminescu, desi cred ca toata lumea a auzit si de Creanga, Caragiale si Sadoveanu. Mai sunt si altii cunoscuti, dar de ei dai inca din copilarie si mi se pare imposibil sa nu fie cunoscuti de 95% din romani.

1 răspuns:
| b4stefa a răspuns:

Cred ca Eminescu si Ronald Gasparic