| testament92 a întrebat:

Care a fost prima Si a doua carte pe care ati citit-o?
Prima mea carte a fost Allen Carr-In Sfarsit Nefumator(chiar m-am lasat timp de 8 luni dar prostia mo facut sa ma reapuc din nou) Si a doua carte a fost Interviu cu un vampir de Anne Rice(am vazut filmu demult si chiar mam mirat ca exista carte am citit-o si de atunci tot citesc cartihappy

8 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Deci... erai fumator cand ai citit prima carte? wow laughing

| testament92 explică (pentru Kaℓi):

M-am apucat de tanarbig grin Da daca nas fi fumat poate as fi murit prost fara sa citesc nici o carte numa la Scoalabig grin

| michelia a răspuns:

Regina Margot, de Dumas.
Eram in clasa a treia si stiu ca am savurat-o.
Dupa aceea sigur am continuat tot cu Dumas, dar nu stiu ordinea.
Au urmat apoi Jules Verne si cartile romantioase de la Jane Austen si surorile Bronte, Agatha Christie ( genul asta).
La Hugo, Tolstoi, Camus, Marquez am ajuns prin liceu si de atunci am pierdut sirul.

| feraryyy78 a răspuns:

Prima mea carte a fost Capitan la 15 ani de Jules Verne, iar ultima a fost SuperSteaua volumul II.

| DeeALarysa a răspuns:

Prima a fost Codul Bibliei de Michael Drosnin si a doua carte a fost Pasunile Raiului de John Steinbeck...Ti le recomand si tie sunt foarte frumoase mai ales Codul Bibliei cartea astea are doua parti si in plus este si film.

| testament92 explică (pentru DeeALarysa):

Multumesc pentru recomandare o sa caut cartile dupa ce termin de citit seria Flota pierduta de Jack Campbell

| DeeALarysa a răspuns (pentru testament92):

Ok

| NiCoLeCrIsTiNe a răspuns:

Stiu cum e laughing prima mea carte a fost Print si cersetor de Mark twain, si a 2 a carte sincer nu mai tin minte...dar acum citesc Jocurile Foameihee hee