| Anonimus1110 a întrebat:

Care a fost ultima carte citita? Ce va placut la ea?

8 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Ultima carte citita Vernor Vinge - Foc in adanc.

E o carte sf care mi-a placut teribil fiindca trateaza galaxia ca pe un loc in care materia densa din zona de centru unde se afla si pamantul e cauza care nu permite calatoria interstelara rapida pe cand civilizatiile din zona exterioara au putut evolua frumos ba chiar au si o retea de date intinsa pe o zona enorma iar unii indivizi pot accesa transcendentul unde devin un fel de zei insa nu tocmai nemuritori. O fiinta ajunsa in transcendent din greseala unor cercetatori care au deschis o baza de date veche, ameninta sa distruga civilizatiile intalnite in cale. Solutia vine intr-un mod neasteptat.

Iti recomand cartea cu mare placere daca-ti place genul sf.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Misterioasa afacere de la Styles". Mi-a placut suspansul, mi-au placut deductiile lui Poirot, mi-a placut faptul ca e scrisa de Agatha Christie, iar asta spune totul.

| Ezeru a răspuns:

Ultima noapte de dragoste parca... De Camil Petrescu.
Mi-a placut analiza psihologica al lui Stefan si conceptiile lui gresite.

| angemon500 a răspuns:

Piramida rosie.Era o poveste reala despre zei.

| 夢想家兩次 a răspuns:

Ultima carte parca era Seniorii Razboiului. Mi-a placut felul in care era scrisa si ideea cartii.

| KilluaZoldyck a răspuns:

Don quijxote vol. 1. Sunt o persoana care rade rar, sunt cam sadic si nu am ras niciodata din cauza ca am citit ceva amuzant intr-o carte, dar asta m-a facut sa ma doara ficatul de la atata ras.

| Furti a răspuns:

"Fluturi" de Irina Binder, ce mi-a placut? sinceritatea cu care a fost scrisa, umorul ei, senzatia aia de indragostit (cand simti ca totul e placut happy ) care ti se transmite si tie... asta e tot ce mi-a venit in minte acum.

| Gaidei_Simona_2000 a răspuns:

Singur pe lume de Hector Malot
este o carte ce te tine in suspans, ce te face sa plingi fara sa vrei, te face sa simti niste sentimente de nedescris, si te face sa traiesti toate actiunile personajelor in realitate. Recomand aceasta carte tuturor!