| tpuAndreea a întrebat:

Care au fost cartile pe care le-ati citit in vacanta?

13 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Nu le mai tin minte pe toate, dar cele mai placute au fost de departe ultimele trei carti din "Cantec de Gheata si Foc", in special "Iuresul Sabiilor" al lui George Martin.Si Bel-Ami a fost destul de interesant.

| PotcaPădurii a răspuns:

Necredincioasa-Ayaan Hirsi Ali
Persepolis-Marjane Satrapi
Extrem de tare si incredibil de aproape-Jonathan Safran Foer
A series of Unfortunate Events(2, 3,4, 5,6)- Lemony Snicket
Vodta-Cola - Irina Denejkina
Si-am uitat...

| Euletitia a răspuns:

Buna! Am citit :
"cliba unchiului Tom"- Harriet Beecher stowe(de fapt, am recitt-o)
"Elevul dima dintr-a saptea'-Mihail Drumes(dee asemnea, am recitt-o)
"Pe aripile vantului"-Margaret Mitchell(am citit6-o de la inceput, desi o mai incepusem o data prin toamna trecuta, insa atunci parcursesem doar vreo 30-40 de pagini din primul volum)
In continurae, intentionez sa citesc "Lorelei, de Ionel Teodoreanu si "shogun"
Tu ce ai citit in vacanta?

| LoveToHate a răspuns:

Cel mai iubit dintre pamanteni-Marin Preda
Maitreyi, Jurnal de vacanta, cateva nuvele-Mircea Eliade
Codul lui Da Vinci-Dan Brown
Jean Louis-Balzac

| Crisstttina a răspuns:

Nu am citit nimic laughing

| Dumnezău a răspuns (pentru Crisstttina):

Si mai asculti si Haarp Cord.Lui Cedrea i-ar fi rusine cu fani ca tine.

| Crisstttina a răspuns (pentru Dumnezău):

Veziti de cartile talebatting eyelashes

| Dumnezău a răspuns (pentru Crisstttina):

*vezi-ti

Iar tu nu mai amesteca arta muzicala cu gunoiul muzical si mai usor cu figurile ce le ai pe cap.

| Crisstttina a răspuns (pentru Dumnezău):

oh go on faci aici pe inteligentu.
Mai bine iti vedeai dracu de treaba din prima si nu te bagai ca musca in lapte sa fi tu mai destept happy

| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Colecția "Amurg", trilologia "Forțele Răului Absolut"-ți-o recomand-"Ucenicul Dragonului" și "Nu plânge sub clar de lună"

| zahre a răspuns:

Buna.Am citit:,,Pollyana''-Eleanot H. Porter,,, Jane Eyre''-Charlotte Bronte,,, Agnes Grey''-Anne Bronte,,, Claudia-Irina ''...,,, O fata de nota zece''.

| Parvu_Adrian_1991 a răspuns:

Sa ucizi o pasare cantatoare (To Kill a Mocking Bird). un roman super si Confesiunile unui asasin economic...

| yaki a răspuns:

Imi place sa citesc. Am citit multe carti:Marometii; 20.000 de leghe sub mari; Copiii capitanului Grant; catastrofa; 10 negri mititei; si multe altele.Cea mai lunga a avut 199 de pagini.