| luce20022 a întrebat:

Care carte e mai buna-,,Hotul de carti" de Markus Zusak sau,, Jocurile foamei" de Suzanne Collins?

Răspuns Câştigător
| AnarchyUK a răspuns:

Am citit ambele cărți și îți recomand cu tărie să citești Hoțul de cărți.
The Hunger Games are acțiunea amplasată în viitor și este o distopie, pe când The Book Thief are legătură cu trecutul, personajele trăiesc în Germania nazistă și oferă o viziune realistă (și totuși ușor de înțeles pentru adolescenți) asupra lucrurilor ce atunci se întâmplau, despre Holocaust.
Acum este o chestiune de gusturi, spre ce te duci tu mai mult: istorie sau o lume creată din pură imaginație.

5 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Ambele sunt bune.Nu prea poți alege.

| YoChriss a răspuns:

Salut! Consider ca ''Jocurile foamei'' este mult mai captivant decat ''Hotul de carti'', pentru ca este si mult mai cunoscuta. Alegerea o faci tu in ceea ce vei citi, dar eu totusi iti recomand ''Jocurile foamei''. Primesc Funda?

| Hakuouki a răspuns:

Hotul de carti, sustine o idee foarte placuta.

| bee142003 a răspuns:

Eu am citit "'Hotul de carti" si mi s-a parut interesant. Oricum, alegerea este a ta! happy

| AleXiss1 a răspuns:

Ambele sunt foarte bune. Eu as spune ca Jocurile Foamei este mult mai buna. Este mai cunoscuta,("Toate trei cărțile au fost foarte bine primite, în special de public, intrând în topul celor 150 cele mai bine vândute carti saptamanal") si in acelasi timp mi-a placut foarte mult ideea acestei carti. Dupa terminarea cartii poti viziona si filmul. Este alegerea ta.

Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?