| sabin89 a întrebat:

Care credeţi că a fost cea mai bună distribuţie în care s-a jucat vreodată Scrisoarea pierdută? O distribuţie de aur, ca să zicem aşa.

3 răspunsuri:
| sabin89 explică:

Şi eu eram cu varianta cu Rebengiuc, dar am văzut recent pe Youtube pe cea din 1953 şi înclin să o pun pe aia pe primul loc. Fie şi numai pentru scena asta:
https://www.youtube.com/watch?v=V_ieF7G-WJI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fără niciun dubiu: Rebengiuc, Mariana Mihuț, Ștefan Bănică, Cotescu, Diaconu, Dem Rădulescu i-am scris în ordinea în care mi-i amintesc.laughing