| HanszmR a întrebat:

Care din cartile copilariei v-au placut cel mai mult si de ce? Dintre fram ursul polar si heidi care este mai frumoasa?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Heidi clar. laughing Fram nu mi-a plăcut mai deloc

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Recunosc, eram mic si nu intelegeam cum functioneaza lucrurile, si am plans la Fram ursul polar cand era tinut in cusca crying

Dintre cele doua. o sa aleg ursul. Ca nu sunt fata laughing

Mi-au placut cartile Jules Verne.

| Simpatic a răspuns:

Colt Alb

| Ineys a răspuns:

Capra cu 3 iezi.

| RoCkKiD a răspuns:

Mie mi-au placut cei trei muschetari, seria winnetou si cam tot de jules verne.

| Werrich a răspuns:

1. Colectia "Harry Potter" este cea mai frumoasa, recomand cu drag!
2. Colectia "Twilight" - Amurg

| Werrich a răspuns:

Hans Christian Andersen - "Fetita cu chibrituri"
Oscar Wilde - "Printul fericit"
Antoine de Saint-Exupéry - "Micul Print"
Fratii Grimm: tot
Victor Hugo - "Singur pe lume"
Edmondo de Amicic - "CUORE- Inima de copil"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai frumoase cărți pe care le-am citit în copilărie sunt:
1. Fram, ursul polar
2. Din lumea celor care nu cuvântă
3. Comoara din insulă
4. Chemarea străbunilor
5. Heidi, fetița munților
6. Prinț și cerșetor
7. Aventurile lui Huckleberry Finn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heidi mi-a placut mult, am citit-o de 2 ori. Am citit si Fram ursul polar, Colt alb mai este o carte frumoasa

| Alive99 a răspuns:

Fram Ursul Polar, iti arata o imagine de asamblu a naturii..de fapt, a cat de imprevizibila si minunata este natura.
Mie mi-au placut Legendele Olimpului, nu este a copilariei pentru toti, dar recomand.