| anonim_4396 a întrebat:

Care e autorul vostru preferat?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In ce domeniu?

| Aberdeen a răspuns:

Ionel teodoreanu, deoarece este un narator iscusit si foarte sensibil si mihail drumes, pentru ca este un romancier priceput, ce stie cum sa ademeneasca cititorul in momentul lecturii.
acestia sunt scriitori cu care tara nostra are de ce sa se mandreasca, adevarati naratori desavarsiti si originali. happy

sper ca ti-am fost de folos.o zi buna

| Euletitia a răspuns:

Buna! Margaret Mitchell

| whattt a răspuns:

Ion Creanga

| angus35 a răspuns:

Unu singur e Dostoevsky indiferent ce cred eu sau tu.

| Alsodrfegnha a răspuns:

E greu de precizat. Din breasla alor nostru, il prefer pe Eliade, cred, sau pe Camil Petrescu thinking Vorbind despre cei straini, Alexandre Dumas, Balzac si Hugo inca imi domina viata culturala. Cand eram mai mica adoram operele lui Karl May, acum insa sunt un fel de mic specialist in operele literare franceza, desi citesc si alte lucrari contemporane sau nu, care nu au nicio treaba cu Franta secolelor 17...20.

| Alsodrfegnha a răspuns (pentru Alsodrfegnha):

Numai tampenii am scris (mea culpa):
*nostri
*franceze

| Iwishtoknow a răspuns:

1. Stephenie Meyer
2. Suzanne Collins
3. Emily Bronte

| Manyna a răspuns:

Sandra Brown

| Raspundd a răspuns:

Ion Luca Caragiale, are niste povesti faine pe care ar trebui sa le citesti si tu! Daca nu ai facut asta deja. El are cv. special care nu ar trebui ratat!

| anonim_4396 explică (pentru Raspundd):

E adevarat. L-am citit cand eram mai mica.

| Alsodrfegnha a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ti-a placut Caragiale, mai mult ca sigur si Moliere ti se va parea interesant.

| ruWssOiaLnF a răspuns:

Nu neaparat ca e autor preferat...dar imi plac mult cartile lui Eliade.