| Hiperbuburuza a întrebat:

Care e cartea voastră preferată? Stiu ca după numele de utilizator nu pare dar citesc Cartarescu și Paraschivescu

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cinstit vorbind, prefixul "hiper" din numele tău m-a dus cu gândul cum că l-ai citi și Schopenhauer

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

rolling on the floor

| Mayar a răspuns:

"Idiotul" de Feodor Dostoievski.

Daca o citesti, o sa intelegi de ce - nu e un simplu roman despre ceva si atat. Nu, e mult mai mult, trateaza... viata si tot ce tine de ea.

| Justme1997 a răspuns:

Portretul lui Dorian Gray

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

între a-l citi pe Cărtărăscu și a nu citi deloc e mult mai bună a-2-a opțiune.
Preferată...greu. laughing Frații Karamazov, Maestrul și Margareta, Război și pace. Fără o anume ordine.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inca un fan Cartarascu. Doamne-ajuta si uneste-i! rolling on the floor
Bogdaproste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greu de ales. Eu nu m-as mandri cu Cartarescu laughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cărtărăscu*

| EcceHomo a răspuns:

Umbra omului frumos, dar n-am sărit de prefață.happy

| HelpingHands a răspuns:

Oameni si soareci - John Steinbeck

| Basthet a răspuns:

Bună! E greu să ai numai o carte preferată. Câteva din cărțile care mi-au plăcut și le-am recitit: Shogun de James Clavell, Sorrell și fiul de Warwick Deeping, Lumea Sofiei de Jostein Gaarder etc.etc.

| Windwalk3r a răspuns:

Cel care ma asteapta. Tatal celuilalt copil. Micul print. Eu sunt Malala.