| luce20022 a întrebat:

Care e cea mai buna carte a lui sven hassel?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Probabil cartea de identitate, daca o fi avut.
Cartile lui pot fi citite numai daca ai 15-16 ani si abia te chinui sa descoperi cititul.
Daca ai ceva experienta de "cititor", mai bine sari peste.

| anad a răspuns:

"Legiunea blestematilor", "Blindatele mortii"? sau oricare dintre ele daca iti place genul. Eu nu mai aveam demult 12 ani si totusi le-am citit cu mult interes si chiar am apreciat umorul dintre randurile dramei soldatilor care au trait razboiul.

| Cameliapantiru a răspuns:

Toate cele 14 volume ale lui Sven Hassel sunt minunate daca le citesti la varsta potrivita (12-14 ani).

| MarioTm a răspuns:

"Legiunea blestemaţilor"