| comsacodrut a întrebat:

Care e cea mai frumoasa carte citita de voi pana acum?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Dama cu camelii de Alexandre Dumas Fils.
Te pup!

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Colț Alb Jack London

| OnuOnulică a răspuns:

Fram ursu polar.

| Musique a răspuns:

Nu pot alege.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Contele de Monte-Cristo, Alexandre Dumas, 4 volume.

| Aberdeen a răspuns:

"Vraciul-prof Wilczur" de Tadeusz dolega mostowicz si seria "Casa Noptii de P.C Cast si Kristin Cast(9 vol big grin )

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Charles Dickens-de David Copperfield (3 volume).

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns (pentru RoboțelulAndroidDinTelefon):

Pardon, m-am grabit, este David Copperfield-de Charles Dickens (3 volume).

| Bοgdαη a răspuns:

Istoria omenirii - hendrik willem van loon!
Bafta!

| Cristina64 a răspuns:

Bun venit in tabara de cosmar!

| Enanita a răspuns:

Sincer, nu stiu! Eu nu cataloghez astfel cartile. Pentru mine exista certi din care poti invata cate ceva(Portretul lui Doryan Grey-Oscar Wilde, Laleaua Neagra-Alexandre Dumas) si carti pentru "amuzament"(Amurg-Stephenie Meyer). Pot spune insa ca una dintre cartile cele mai interesante, care m-au marcat intr-un anumit mod si din care am invatat foarte multe este cartea-document "Arsa de vie-Suad"

| Ralu20 a răspuns:

Sunt mai multe:
-David Copperfield de Charles Dickens
-Ion de Liviu Rebreanu
-Maitreyi de Mircea Eliade

| Meaningful a răspuns:

George S. Clason - Cel mai bogat om din Babilon.

| lolalolita a răspuns:

Razboiul femeilor -al. dumas