| Slovcehov a întrebat:

Care e cea mai groasa carte pe care ati citit-o?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Paradoxul bunatati, mi-a placut foarte mult, va o recomand, eu mi-am facut abonament pe scrib nu e scump si citesc carti care costau mult, va recomand sa bagati 30 de ron in cultura voastra pe luna

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pagini auriilaughing

| johnnny123 a răspuns:

Ce relevanță are cât de groasă este o carte?

Poate că o carte de 1000 de pagini este o colecție de 10 povestiri scurte a câte 100 de pagini, care sunt disponibile și ca volume independente. Se consideră că ai citit o carte de 1000 de pagini sau că ai citit 10 de cărți de 100 de pagini?

Sau poate că două ediții diferite ale aceleiași cărți au formate diferite, una cu 300 de pagini, alta cu 500 de pagini. Se consideră că ai citit o carte de 300 de pagini sau una de 500 de pagini?

Sau poate că o ediție a unei trilogii este legată într-o singură carte de 1500 de pagini, iar în altă ediție sunt trei volume de 500 de pagini. Se consideră că ai citit o carte de 1500 de pagini, sau 3 cărți de 500 de pagini?

După cum poți observa, numărul de pagini este complet irelevant. Un om pasionat de lectură nu stă să numere câte pagini a citit.

| Sophieka a răspuns (pentru johnnny123):

Imi place comentariul tau, modul in care privesti.
(Fara rautate vis-a-vis de intrebarea colegului ), pur si simplu remarc ca desfaci firul in mai multe parti.

| Brizbriz a răspuns:

Intrebare gresita, corect ar fi cat de multe pagini avea cartea cu cele mai multe pagini pe care a-ti citit-o
pentru ca unele carti sunt scrise pe foi "normale" si altele pe foite de tutun, cum ar fi bibliile miniaturizate

in plus mai e si ideea: de ce o singura carte? cand e o serie
am citit toata seria Dune, si toata seria Pardaillan de Michel Zévaco

| RxTx a răspuns:

BIBLIA. Am citit-o de vreo 3 orisi e groasa nu glumă
Cred că le întrece pe toate

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Razboi si Pace(1800 pagini)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biblia.

| Anonima163333 a răspuns:

1200 de pagini

| Allemando a răspuns:

Probabil că Biblia

| Mela1000 a răspuns:

Biblia