| Vernusio a întrebat:

Care e cea mai interesanta si atractiva carte pe care ai citit-o si de ce ti se pare foarte interesanta?

Răspuns Câştigător
| Andreea0234 a răspuns:

Preferata mea se numeste,, Delirium". Aceasta carte este un gen al flimelor pe care le vizionez eu, dar aceasta nu are. Este o triologie (adica 3 carti). Are o poveste interesanta, plina de surprize. Mie mi s-a parut ca mai mult se bazeaza pe libertate, pe dreptul de a alege, plus ca lantul de intamplari este foarte interesant. Inafara de asta este si o poveste foarte frumoasa de dragoste, plina cu surprize.( fiecare carte are 350-450 pagini, am citit in 3 zile toate cartile, nu ma puteam opri laughing) ) Sper ca ti-am fost de ajutor!

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

"Intre Orient si Occident" de Neagu Djuvara este cea mai frumoasa carte pe care am citit-o pana acum. De ce mi-a placut atat de mult? Pentru ca descrie intr-un mod foarte placut ceea ce s-a intamplat pe aceste pamanturi acum doua-trei secole, in special in "epoca fanariota". Nu o sa dau detalii suplimentare pentru ca sper sa le descoperi tu. Pot sa spun doar ca sunt un om care prefera un alt gen de umor decat majoritatea, iar cartea asta este singura care m-a facut sa rad in hohote.

| anamariarot a răspuns:

De departe preferata mea este „Dama cu camelii" de Alexandre Dumas. Dincolo de limbajul elevat, dar nu greoi, cartea m-a captivat mai mult decât oricare alta. Am „experimentat" sentimente diverse pentru același personaj, unul foarte controversat, de altfel, episoadele au fost imprevizibile, iar finalul mi-a depășit așteptările. Am plâns citind-o, lucru care nu mi s-a întâmplat prea des. E un roman de dragoste, dar nu siropos încât să vrei să-l lași din mână.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu citesc carti

| Kogaion a răspuns:

Divina Comedie

| vlad1000 a răspuns:

Mie mi-a placut trilogia Divergent deoarece imbina fantasyul cu actiunea aventura si dragostea intr-un mod frumos happy

| Catwomen123456 a răspuns:

Cărțile din seria Goosebumps