| luce20022 a întrebat:

Care e cea mai strasnica si de groaza carte a lui Stephen King?

Răspuns Câştigător
| wolder a răspuns:

Am citit doar
misery
jocul lui gerald
cimitirul animalelor
shining
, dar cea mai de groaza mi s-a parut ultima, si mi-a placut cel mai mult.

arunca un ochi si pe acest top de carti te rog

www.jurnalbizar.wordpress.com/2015/03/22/carti-de-citit-intr-o-viata/

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred că Misery (Stephen King).
Deși, dintre autorii romanelor horror, Dean Koontz va rămâne întotdeauna preferatul meu, fiindcă îl depășește cu mult pe S. King. Dacă te decizi să-i citești cărțile, îți pot recomanda "Șoapte", "Miezul nopții", "În numele Domnului", "Trăiește noaptea" etc

| PanaceuUniversal a răspuns:

Ai aici un top, dar pana la urma totul depinde de ce anume cauti tu :)

http://www.rollingstone.com/......t-20141105