| anonim_4396 a întrebat:

Care e numărul maxim de cărți citite de voi într-un an?

24 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Zero

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Te cred. Uitatul după labe de femeie îți ocupă deja prea mult timp.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti un cretin

| Fatamuntilor a răspuns:

In vremurile bune citem mult!
Uneori terminam o carte in doua -trei zile.Sau mai mult.
Nu am numarat niciodata.Luam de bibiloteca orasaneasca cate 4-5 carti si aduceam in doua saptamani inapoi.
Sa zicem undeva pana intr-o 100.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

În 2015 aveam bacalaureatul și, încercând să mă distrag, am citit 65 de cărți până în august și restul anului nimic laughing numărul ăsta l-am mai atins doar în 2019, când am avut licența rolling on the floor.

| Lukasssz a răspuns:

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citeam mai demult, acum nu mai citesc. Vreo 30 de cărți, cred. Gen Sandra Brown sau Sidney Sheldon. Sidney Sheldon are niște cărți wow. Nu degeaba a fost și scenarist.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@CristidinBucuresti
Of,Cristi.Poate dacă îmi vorbeai mai frumos, făceam şi eu un mic efort, că tot vine Crăciunul, şi îți trimiteam o poză cu piciorul meu ca s-o adaugi acolo la colecție. Păcat, ce să zic? Mi-ai mai dat şi ignor. sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Cred că 15?! ( în trecut ), acum abia am timp să-mi citesc propriile gânduri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

7.

| 19flo79 a răspuns:

Sa zicem ca citesc o carte pe saptamana, lejer. Asta inseamna cam 50 intr-un an dar de un timp citesc carti de psihologie, filozofie, etc... adica tematice. Incercand sa inteleg si sa aprofundez ceea ce citesc, numarul cartilor a scazut ca numar dar simt un efect benefic crescut. happy

| svenhassel13 a răspuns:

Sunt un slow reader... abia 40 pe an. Dar incerc să mă îmbunătățesc. Tu câte ai citit într-un an?

| anonim_4396 explică (pentru svenhassel13):

Cel mai mult, aproape 60.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru svenhassel13):

Cam asa sunt si eu! Dar nu trebuie sa schimbi asta neaparat, conteaza sa ramai cu ceva din ce citesti si sa-ti si placa

| TheStrategist a răspuns (pentru svenhassel13):

Te vei îmbunătăți dacă citești zilnic câte puțin, crede-mă.

| Iamforfun a răspuns:

Anul acesta am recitit "Decameronul" de Boccaccio, am citit "Colierul reginei" și "Contesa de Charny" de Alexandre Dumas, am citit cartea "Gradina secretă" de F. Hodgson Burnett, am citit "Viața sfântului Francisc d'Assisi".
Citesc când îmi permite timpul.

| nujcatoatesuntluate a răspuns:

Intre 50 și 100