| 562i a întrebat:

Care e ordinea cartilor cu Hannibal? Adica stiu ca este Tacerea mieilor,Hannibal, Dragonul Rosu si Hannibal in spatele mastii.Care este ordinea?

6 răspunsuri:
| cornculapte a răspuns:

Ordinea cărților e: Dragonul Roșu, Tăcerea mieilor, Hannibal, Hannibal în spatele măștii.

| floryynnel a răspuns:

Hannibal in spatele mastii, Dragonul Rosu, Tacerea mieilor si Hannibal. Intrebarea a mai fost pusa de cateva ori...http://www.tpu.ro/......-ca-prima/
http://www.tpu.ro/......citite-am/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Dragonul rosu", "Tacerea mieilor", "Hannibal", "Hannibal in spatele mastii".

sursa: http://ro.wikipedia.org/wiki/Thomas_Harris

| wolder a răspuns (pentru cornculapte):

Hannibal in spatele masti e prima in ordinea actiunii. atunci hannibal era copil

| cornculapte a răspuns (pentru wolder):

Serios? Scuză-mă, dar așa ai devenit campionul zilei? Căutând întrebări de acu' juma' de an și comentând numai de dragul de a strânge răspunsuri? Mă întreb cât ai căutat în arhive până ai dat de întrebarea asta.
Și referitor la întrebarea în sine și răspunsul meu, am dat exact răspunsul care mi s-a cerut: ordinea cărților, nu a acțiunii. Nu că i-ar mai păsa cuiva de întrebarea asta acum. Au trecut aproape 6 luni! Du-te la culcare...

| wolder a răspuns (pentru cornculapte):

Am intrat pe intrebare pentru ca sunt curioasa care este raspunsul corect. Vreau sa citesc cartile Hannibal si am dat cautare pe google cu ordinea corecta a cartilor! Ti-am scris ca nu e corect raspunsul tau ca ulterior sa nu se pacaleasca si alti utilizatori care intra sa caute ordinea. Nu te mai ofusca- raspunsul tau tot nu e corect!