| Gillian a întrebat:

Care e site-ul de unde pot cumpăra cărți la cel mai mic preț? happy
Nu e cea mai potrivită categorie unde să pun întrebarea. Voiam să o pun la categoria adolescenți, dar nu prea cred că îmi va răspunde cineva acolo.

8 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

Eu cumpar de pe elefant, libris si targulcartii.ro
La elefant, daca te abonezi la ei, o sa vezi ca din cand in cand au anumite oferte sau cod cu 50% reducere. Daca pretul initial al unei carti e 50lei iar ea e deja redusa la 30 lei, folosind codul, o vei lua cu 50% reducere DIN PRETUL INTREG, deci 50% din 50lei. O vei lua, prin urmare, cu 25lei. Tot e mai bine decat cu 30.
Mie elefant mi se pare cel mai ieftin distribuitor de carte.
Ar trebui sa-mi dea ceva ca le fac reclama laughing

Bula
| Bula a răspuns:

Merita sa cumperi de la anticariate online, gasesti carti vechi foarte bune la preturi derizorii:
Vezi aici:
http://www.anticariat.net
si aici:
http://anticariat.targulcartii.ro/? gclid=CIPxubflodQCFZRsGwod82AG_g
sau aici:
https://www.printrecarti.ro/? gclid=CPjLi-vlodQCFRJmGwodqBECYg

| 1918 a răspuns:

Emag, elefant, carturesti

| Arii2 a răspuns:

Librarie.net

| Adry05 a răspuns:

Mie de pe Libris mi s-au parut destul de ieftine si-ti si da transport gratuit la o suma foarte mica, ceea ce nu gasesti la multe site-uri de carti.

| AFR81 a răspuns:

Elefant.ro sunt, de departe, site-ul cu cele mai bune preturi. Eu cumpar regulat carti de la ei si sunt foarte multumit. Problema e ca mi-ar fi placut sa aiba o gama mult mai variata de produse, insa ma multumesc si cu atat. O alta optiune ar fi librarie.net. Nu ii recomand pe cei de la Carturesti pentru ca au preturi foarte mari.

| AvalohAlyn a răspuns:

Libris.ro
Eu de aici le iau.