| anonim_4396 a întrebat:

Care erau cărțile voastre preferate în copilărie?

12 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu aveam ceva de la Picolino, o colectie cu mai multe povesti. Vrajitorul din Oz... a si cele de Jules Verne.

Dar ce vorbesc eu... eram mic, nu imi placeau cartile. Eventual cele de Yu-Gi-oh big grin

| Plato a răspuns:

"Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi" - am citit-o pe la 14 ani, cred ca a fost prima carte ce m-a facut sa ma gandesc la lucruri in cu totul alt mod, mi-a schimbat perspectiva si pot sa zic ca m-a "marcat".

| Ineys a răspuns:

Alea de poker.

| anonim_4396 explică (pentru Ineys):

Fii mai original, am mai primit răspunsul ăsta de 1000 de ori la alte întrebări. Nu ești special.

| Ineys a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu care e probabilitatea ca raspunsul "Alea de poker" sa se potriveasca la alte intrebari de 1000 de ori, dar nu m-am putut abtine, scuze daca te-am ofensat. Toti suntem speciali si toti suntem un nimeni.

Acum serios, "Colt Alb", pe care cred ca toti o stim. Nu am citit-o eu, mi-a fost citita, pentru ca nu stiam sa citesc pe atunci, dar... da, daca inca imi amintesc de ea, a fost destul de speciala pentru mine. Mi-o amintesc mai bine ca cele pe care le-am citit prin liceu pentru bac, cred ca a avut un impact emotional mare asupra mea, who knows.

| anonim_4396 explică (pentru Ineys):

Nu m-ai ofensat, doar că m-am plictisit să primesc genul ăsta de răspunsuri, nu sunt de ieri pe site.
Mersi că ți-ai făcut timp să scrii un răspuns decent.

| RobertMoon a răspuns:

Rapit de pirați
Comoara din insula
Alice în țara minunilor
Și multe cărți de Jules Verne

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Cele pe care nu mă lăsa bibliotecara să le citesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Singur pe lume, Vrăjitorul din Oz, Heidi, Cinci săptămâni în balon, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Amintiri din copilărie
Fram, Ursul Polar
Ursul păcălit de vulpe

| Horus35 a răspuns:

Kika superbruja.