| LoveMetin a întrebat:

Care este actiunea din La Medeleni? Despre ce e vorba in toate cele 3 volume?

4 răspunsuri:
| Aberdeen a răspuns:

Actiunea se desfasoara in casa "Medelenilor", avand ca idee literara mentalitatea copiilor de-atunci, ce trec prin mai multe scari ale vietii.
Sfarsitul poate fi unul dezamagitor, dar asta este esenta expresiva si artistica a unei opere de fapt.
Spor la citit!

| PopAdrian a răspuns:

Citeste cartile si afla happy

| LoveMetin explică (pentru PopAdrian):

Wow, genial raspunswinking
nu vreau sa citesc 3 volume. vreau doar sa stiu ce se intampla pe acolo ca am auzit ca e misto cartea