| 21Ratio a întrebat:

Care este autorul vostru preferat de romane politiste?

14 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Xavier de Montépin, bineînțeles! Cu romanele lui: "Misterul din cavou", "Lumină în amurg" etc.
Nu l-aș da nici pentru Agatha Christie! big grin

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Petre Ispirescu, nu? big grin

| Mayar a răspuns:

Arthur Connan doyle, creatorul lui Sherlock Holmes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu! laughing rolling on the floor

| bogdan72 a răspuns:

Nu-mi plac romanele politiste. Ma cam plictisesc, dar poti incerca Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde (Robert Louis Stevenson). E tradusa si in romana; titlul e cam acelasi: "Straniul caz al doctorului etc." E un mini-roman sau o nuvela intinsa care investigheaza ceea ce spune si titlul. E destul de cunoscuta, nu m-ar mira sa stii despre ce e vorba, dar daca nu ai citit-o, eu zic ca efortul nu va fi in van.

| 21Ratio explică (pentru bogdan72):

Nu am citit-o, dar o voi cauta! Multumesc pentru recomandare!

| LivingLouder a răspuns:

Agatha Christie

| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Pavel Corut, pentru ca dincolo de cat de frumos scrie, este si adevarat...

| ℓσяєภยş a răspuns:

Agatha Christie ♥

| 21Ratio explică:

Agatha Christie e autoarea mea preferata. Am citit si "Misterul camerei galbene" de Gaston Leroux si mi se pare geniala!

| PerianuPaula99 a răspuns:

George Arion.

| WitchMya a răspuns:

Agatha Christie are o gramada de carti scrise si sunt scurte, in comparatie cu altele

| VrajitorulMaleficRevine6666 a răspuns:

Am multi: Iepurasul Mare, Micul Iepuras, Vulturul Misogin, Tehnologia Verde, si astea is doar borcanele mele preferate, acuma raspunsul meu este:NU

| SelenaGomezFan453 a răspuns:

Agata Christie și Artur Conan D