| KiLLeR04 a întrebat:

Care este cartea voastra favorita? As vrea sa imi cumpar niste carti si vreau sa vad ce imi recomandati...

8 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Cartile mele favorite de diferite genuri :
Psiholigic - "Idiotul" si "Amintiri din casa mortilor" - Dostoievski :X
Politist : "Misterul di nvalea Boscombe" - Arthur Connan Doyle, avand ca personaj principal pe Sherlock Holmes.
- Dragoste : "Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi" - Camil Petrescu. DEscrie relatia de iubire asa cum este ea, realist.
- Iubire : "Doctorul Misterios" - Alexandre Dumas
- Istoric : "Legendele Olimpului"

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Memoriile unei Gheişe de Arthur golden.

| Neverwas a răspuns:

Seria Tunele, de Roderick Gordon şi Briam Williams

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Cartea mea preferată este Singur pe lume de Hector Malot. Ți-o recomand, vei rămâne impresionat în urma întâmplarilor ce se petrec. O carte superbă, nu am cuvinte, nu am mai întâlnit așa ceva. O seară bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

John Saul-Umbra

| KateMiddleton a răspuns:

Iti recomand Jocurile foamei de Suzzane Collins.E vorba de o carte extraordinara! Majoritatea critecilor moderni o cred extrardinara!
Lectura placuta...

| 21Ratio a răspuns:

"Golful francezului" de Daphne du Maurier.

| Menocide a răspuns:

Da' degeaba îţi înşirăm aici titluri cu duiumul, pentru că e foarte puţin probabil să-ţi placă măcar ceea ce pentru mine e cartea preferată.
Oricum...Papillon de Henri Charrière.