| Lena33 a întrebat:

Care este cartea voastra preferata? Imi puteti recomanda carti pe care le-ati citit si va plac foarte mult? ♥

19 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Fahrenheit 451, Ray Bradbury.
Alte carţi pe care le recomand:
Maestrul şi margareta, Bulgakov.
Spuma zilelor, Vian.
Parfumul, Suskind.
Fraţii Karamazov, Dostoievski.
Ferma animalelor & 1984, Orwell.
Numele trandafirului, Eco.
Un veac de singuratate, Marquez.
Poveste despre două oraşe, Dickens.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carti SF:
-Omul Invizibil
-Razboiul lumilor
de Herbert George Wells

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Cartea mea preferata a fost "Craciunul lui Poirot" de Agatha Christie. In general imi plac operele Agathei Christie dar printre favorite se mai numara si : "Firma" (John Grisham),"Hotul de spanzuratoare" (Bernard Cornwell), "Promisiune mincinoasa"(Howard Roughan),"Jane Eyre" (Charlotte Bronte)

| ピンク a răspuns:

Intotdeauna m-au fascinat cartile scrise de Agatha Christie si Dan Brown. De A.C. mi-a placut foarte mult 'Lordul Edgware moare' si de D.B. 'Simbolul Pierdut' si 'Inger si demon' happy

| Weider a răspuns:

Meseria de a trai - Cesare Pavese

| elenutza27 a răspuns:

Jurnalul secret al Laurei Palmer

| MadalinaElly a răspuns:

Buna,mie imi place cartea
''rosu si negru'' de stendhal

| simonamaria a răspuns:

Buna.da cartile SF ma atrag in general. Jurnalele vampirilor, Academia vampirilor."Interviu cu un vampir "de Anna Rice este foarte buna si are o viziune diferita de celelate carti cu vampiri, dar si o parte amuzanta. Dracula de Bram Stocker este foarte captivanta.Mie mi-a placut foarte mult si seria cartilor Harry Potter de J.Rowling,ideea de copil orfan care sufera trece bariera ideiilor preconcepute, cum ca ar fi vorba doar de un copil care face magie..prostii.mult mai bune decat filmul.Incearcahappy

| IonutDX a răspuns:

Angels&Demons - Dan Brown si restul din serie sunt interesante Lost Symbol si Da Vinci Code

Holographic Universe Michael Talbot - stiinta, istorie, parapsihologie, medicina

| M4gd4L3n4 a răspuns:

Buna happy mie de exemplu imi plac cartile SF pentru adolescenti. Am citit Jurnalele Vam[pirilor, Amurg, VAmpirii din morganville, Academia vampirilor, Nu plange sub clar de luna .....Jocurile foameei s.a. laughing

| LeeInNa a răspuns:

Mie mi-au placut asa:
-Cornelii, de Johana Spyri
-Fratia pantalonilor calatori de Ann Brashareswinking Eu zic sa le citesti si pe acestea.

| dariusel3 a răspuns:

Edmondo de Amicis - Cuore (Inima de Copil) povestea vietii unui copil

| marrinaa a răspuns:

Mi-au plăcut mult următoarele: mâna dreaptă a diavolului- john saul; de veghe în lanul de secară- j.d. salinger; îngeri şi demoni, conspiraţia, fortăreaţa digitală, simbolul pierdut- toate de dan brown; academia vampirilor- richelle mead.

| Smile932 a răspuns:

Titlu: Stelele stralucesc aproape. Autor: Sidney Sheldon! E o carte superba[S.F]. Merita sa o citesti!:*

| BiiUtzaa a răspuns:

Buna! Pe mine m-a impresionat foarte mult Elevul Dima dintr-a sapte de Mohail Drumes sau mai e foarte frumoasa Invitatie la vals tot de MIhail Drumes. Spor la citit!

| Alex25Dudu a răspuns:

Citeste Jules Verne sau carti de aventura sunt super

| ThePinkWorld a răspuns:

Nu plange sub clar de luna de Heather Davis

| miky1301 a răspuns:

Pai.....eu am citit jurnalele vampirilor si ingerul noptii ambele carti sunt foarte frumoase chiar daca ai ceva de citit happy

| Mardarica a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult "Jurnalele vampitilor" varianta originala de L>J> Smith, nu cea adaptata. Poti citi " Elevul Dima dintr-a saptea " de Mihail Drumes. E foarte buna! Spor la citit!