| lovegirl15 a întrebat:

Care este cartea voastra preferata?
Vreau un raspuns argumentat!

6 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

"Pe aripile vantului"- Rhett Butler e un personaj genial.

| AirănMeidăn a răspuns:

Adam si Eva de Liviu Rebreanu
Mi se pare subiectul foarte interesant

| questsoul a răspuns:

Blaise Pascal - Cugetari
Este o carte pe tema existentei sau nu a divinitatii.

| YouAreWhatYouRead a răspuns:

Nu pot să zic că este cartea mea preferată, pentru că nu reușesc să am o carte preferată, dar uite recenzia pe care am facut-o cărții "Oscar și Tanti Roz": http://cartileroxanei.blogspot.ro/......hmitt.html P.S. Sunt abia la început cu blogul, nici n-am mai scris în ultimul timp, dar ceea ce am scris acolo este din inimă. :D

| Mariapetrupanainte a răspuns:

Cel mai mult m-a impresionat cartea Suad.Arsa de vie, o carte nu pentru toti dar foarte foarte interesanta, care iti ridica parul din cap si te emotioneaza cel mai mult mi-a placut faptul ca este o povestire reala si nu inventata lucruri si traditii pe care nici nu te-ai putea gindi ca exista.

| santusx a răspuns:

Seria Fundatia-Isaac Asimov.
Asimov este supranumit "Tatal genului SF" fiind chiar primul scriitor din lume ce a abordat aceasta tema SF-ului modern. A publicat si editat peste 500 de carti, un total de aproximativ 90.000 de pagini.