| XestediferitdeY a întrebat:

Care este cea mai buna carte citita de voi?big grin

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Elevul Dima dintr-a 7-a

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E-hei, îti convine, e ușor să întrebi, dar greu să răspunzi...
M-am atașat de multe cărți, de multi autori...
Grea selectarea, dar la ce efort 'telectual vrei sa ne supui laughing
In general, imi plac jurnalele, cartile scrise la persoana I...
De exemplu "Alte vieţi decât a mea " (Emmanuel Carrère)
Jurnalul unei scriitoare (Virginia Woolf), dar cartea mea de suflet rămane "La răscruce de vânturi" unde personajele traiesc o iubire adâncă până dincolo de moarte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata seria Sven Hassel

| Euletitia a răspuns:

Buna! Cea mai buna carte citita de mine este "pe aripile vantului", de Margaret Mitchell. Mi-au mai placut mult si "Qvo vadis", de Henriyek Sienckiewicz, dar si "Elevul Dima dintr-a spatea" de Mihail Drumes. Dar a ta?

| Euletitia a răspuns:

Henryk Sienckiewicz*

| cypryan11 a răspuns:

Amintiri din copilarie rolling on the floor)))))))))))))))

| Kanpeki a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea.

Răspuns utilizator avertizat
| hunterpainting a răspuns:

Dune

a song of ice and fire

| Cleopa a răspuns:

Am citit multe, dar pe lucul I se afla "o iubire imposibila" de mary jo putney, apoi "fortele raului absolut", dar nu mai stiu cine le-a scris, "codul lui da vinci" de dan brown, "compromisul inimii" de mary jo putney, "maitrey" de mircea eliade etc.

| Reanna a răspuns:

Memoriile unei gheise de Arthur Golden happy

| TooCloseToTheEdge a răspuns:

Biblioteca umbrelor- Mikkel Birkegaard

| DubPhizix a răspuns:

Este abecedarul pentru ca iti deschide multe usiwinking

| Brunetzika18 a răspuns:

Femeia in alb de wilkie collins love struck

| drobota a răspuns:

Shogun

| Alexandraa0 a răspuns:

Toata seria fortele raului absolut de elley armstrong cercul secret jurnalele vampirilor academia vampirilor fetele galagher vampirii sudului nu plange sub clar de luna

| Sadic a răspuns (pentru Alexandraa0):

Hmmm...doar fantasy?

| DragosC3 a răspuns:

Cartile JolVeern