| Cariiina a întrebat:

Care este editura "romanul adolescentului miop"?
Dar anul aparitiei?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

A fost publicată la diverse edituri: Editura Cartex (2012), Editura: Litera / Jurnalul National (2009), Ed. Minerva (1989)
Uite: http://carte.targulcartii.ro/romanul-adolescentului-miop-mircea-eliade
Dar romanul în sine, a apărut în 1923 cu denumirea de 'Romanul unui om sucit', iar doi ani mai târziu, Eliade i-a schimbat numele în 'Romanul adolescentului miop' (1925).

| Cariiina explică (pentru floresdemayo):

Mererci mult Floresdemayo! :*

4 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Editura Litera
Data apariției 2009
Sursă http://www.elefant.ro/......63603.html

| xRockForLifex a răspuns:

„Care este editura"? Tu vorbeşti serios? De fapt da, vorbeşti serios, având în vedere poza de profil, prin urmare genul de „cântăreţi" pe care îi asculţi, respectiv gradul de inteligenţă. Numai bine.

| Cariiina explică (pentru xRockForLifex):

Dar ce te deranjeaza intrebarea mea? Te deranjeaza ca pe cartea pe care o citesc scrie editura Tana iar pe net scrie diferite edituri si trebuie sa rezolv fisa de lectura, asta te deranjeaza? laughing Imi pare rau pentru tine atunci. Despre poza de profil ce sa iti spun avand in vedere poza ta, te las sa iti dai seama singur/a.