| sasia a întrebat:

Care este in Romania, echivalentul cartii Love's Encore scrisa de Sandra Brown?

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu-i cunosc cărțile, am vrut să te ajut căutând pe net, așa am descoperit că multe din cărțile ei nu au traducere în limba română, așa cum nu are nici cea căutată (acum) de tine.
Uite o lista cu cărțile ei, dacă spui că te pasioneză lectura asta atât de mult.
http://i.imgur.com/YsV6Str.png
http://i.imgur.com/IcglMX4.png

| sasia explică (pentru floresdemayo):

Sa stii ca aceasta lista am gasit-o si eu. Daca nu ai citit nicio carte scrisa de ea eu iti recomand Exclusiv. Poti sari pasajele iesite din comun, asa cum fac si eu de altfel, asta daca vrei.Eu oricum iti multumesc si daca te-am facut curioasa si o sa iti arunci privirea peste carte spune-mi parerea ta.

| floresdemayo a răspuns (pentru sasia):

Cum, mă sfătuiești să sar peste paginile cele mai captivante surprise? Păi, cu ce mai rămân rolling on the floor?
Încă n-am timp de citit lecturi din acelea, eu încă mai am de "descâlcit" cărțile mele de stilistică.

| sasia explică (pentru floresdemayo):

Si care sunt cartile de stilistica pe care tu le citesti? Poate ma faci curioasa si citesc si eu una.

| floresdemayo a răspuns (pentru sasia):

Studii de stilistică şi limbă literară
Stilistica funcţională a limbii române (stil, stilistică, limbaj)
Teoria câmpurilor toponimice
Lingvistică generală
Stilistica oralităţii
Diversitate stilistică în româna actuală... etc
Tu esti prea mică pentru a studia așa ceva big grin. Nu o să-ți placă, fiindcă sunt cărți de specilitate, nu beletristică.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cum adica? Nu vrei sa traduci intrebarea? Vrei, poate, traducerea titlului, sau ce?

| DeKoniec a răspuns:

Nu am inteles bine intrebarea, dar daca intrebi : Daca exista echivalentul cartii Love's Encore scrisa de Sandra Brown in Romania, atunci raspunsul este da, cartea este gasita la mai toate librariile... dar si pe sait'urile de comert.