| zurick a întrebat:

Care este vârsta potrivită pentru a citi o carte de Murakami?

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce ar trebui sa ai o anumita varsta pentru a-i citi operele?

| zurick explică (pentru darrio2007):

Pentru că opera lui este greoaie și nu oricine o înțelege, iar eu am doar 17 ani.

| darrio2007 a răspuns (pentru zurick):

Inteleg. Chiar nu stiam de ce. Mersi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

90 ani

| zurick explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nici nu știu dacă trăiesc până la aceea vârstă.Ați citit una din cărțile lui?

| RainmakerX a răspuns:

Mda,imi pare rau sa vad raspunsuri date in bataie de joc.
Citeste 10-20 de pagini si vezi daca intelegi ceva, cum ti se pare cartea etc. Daca nu intelegi atunci te opresti si o pui departe pentru mai tarziu.

| anamariarot a răspuns:

Cred ca depinde mai mult de cum esti tu ca persoana si cat de deschisa esti spre anumite lucruri, dar poti incerca daca nu te deranjeaza erotismul. Si e erotism, nu pornache ca in 50 shades, pe care n-o poate numi cineva "carte"

| MaliciousDeath a răspuns:

Ma gandeam ca iti faci probleme pentru elementele mai sexuale, nu pentru profunzimea cartilor.laughing La 17 ani eu zic ca nu stiu ce-ai asteptat pana acum, fugi si citeste.

| LordBolton a răspuns:

De la 11 ani in sus

| syd a răspuns:

Cui ii pasa, vrei sa citesti o faci (kafka pe malul marii)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

45 de ani, 2 luni, 2 zile, 4 ore, 20 secunde

| zurick explică (pentru anonim_4396):

Ai uitat de 15 milisecunde.

| anonim_4396 a răspuns (pentru zurick):

Oh, da
Scuze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam 28 - 30 de ani, dar daca vrei doar ca o lectura o poti citi si la 15 ani (dar nu vei intelege mai nimic).

| tintareco a răspuns:

De la adolescent în sus, pentru a putea aprecia la adevărata valoare.

| bradysandro a răspuns:

Parerea mea e ca de la orice varsta