| itisnotimportant a întrebat:

Care sunt cărțile voastre preferate și de ce? Ce cărți credeți că merită citite?

10 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Ivergent - Veronica Roth
Pride and Prejudice - Jane Austen
Spuma Zilelor – Boris Vian
Marti cu Morrie – Mitch Albom
Ingerul Negru si Nelinistitii - John Connoly
Stralucirea – Stephen King
La rascruce de vanturi - Emily Bronte
11 minute - Paul Coelho
Philip Pullman - Northern Lights
Fight Club - Chuck Palahniuk

Răspuns utilizator avertizat
| nugasescusernameliber a răspuns:

Cartile despre mitologie si spiritualitate, pentru ca imi place domeniul. Cartile despre nutritie, dezvoltare personala si terapii naturiste fiindca mereu am ceva de invatat.
Ce carti merita citie? cele dintr-un domeniu care sa te atraga! altfel dupa un capitol o vei depozita pe undeva sau o vei citi cu gandul la fat-frumos si nu ramai decat cu timpul pierdut.

| anapatrascu a răspuns:

Cartea mea preferata este Jane Eyre pentru că personajul principal trece prin multe incercari si... daca vrei sa afli mai departe citeste-o.

| kmkmkmkmkmkmkmkmkmkmkm a răspuns:

Cartile mele preferate sunt SUB ACEEASI STEA(pur si simplu povestea super emotionanta m-a facut sa plang atat la film, cat si in carte, iar personajele sunt asa bine conturate incat m-am indragstit de ele din prima clipa), de JOHN GREEN si DIVERGENT, INSURGENT si EXPERIMENT(aciunea complexa, legatura dintre Tris si Four) de VERONICA ROTH. Iti recomand cu toata increderea sa le citesti, merita, o sa le iubesti. Alte carti pe care le-am citit sau vreau sa le citesc si ti le recomand si tie sunt:
Eleanor & Park de Rainbow Rowell
Hotul de carti de Markus Zusak
Ea si El de Marc Levy
Hotul de umbre de Marc Levy
Copiii libertatii de Marc Levy
Sapte zile pentru o eternitate de Marc Levy
Insomnii de Irina Binder
Daca as ramane de Gayle Forman
Momentul nostru infinit de Lauren Myracle
Grey de E.L. James
Muntele familiei Gray de John Grisham
Exercitii de echilibru de Tudor Chirila
Mincinosii de E. Lockhart
Extrem de tare si incredibil de aproape de Jonathan Safranfoer
Mananca, roaga-te si iubeste de Elizabeth Gilbert
P.S. Spor la citit happy
FUNDA?

| FloareaLotusuluiAlb a răspuns:

Cartea mea preferata este ocolul pamantului in 80 de zile de Jules Verne3 si chiar merita citita are aventura suspans aarmonie tot ce ii place unui copil tio recomand

| Mefistofelicul a răspuns:

Elevul Dima Dintr-a Saptea
Scrisoare De Dragoste
Invitatie La Vals

Cismigiu Et Comp
Buna Dimineata Baieti

Cel Mai Iubit Dintre Pamanteni

Sfintii Inchisorilor
Din Temnita Spre Sinaxare

Cartea fireste ca si omul este doar ceva inexistent omul nu exista in totalitate in ziua de astazi doar partial conteaza. Cartea trebuie citita pentru a invata ceva din ele pentru cladirea viitorului.

| Hallyustar a răspuns:

Cartea mea preferata e singur pe lume, e foarte interesanta si prezinta evoluția unui copil sarac care este vandut unui om pentru a face parte din o trupă si se adevereste ca se trage dintr-o familie foarte bogată

| retrerzv1998 a răspuns:

Vampirii din Morganville

| Tebrean_Biancuta_1996 a răspuns:

Cartea mea preferata este HARRY POTTER.Eu cred ca merita citita deoarece cartea esste plina de aventura si de mister exact cum imi place mie.Eu am citit numai un volum. Dar in viitor as vrea sa citesc toate volumele.