Întrebare recomandată | TheMechanix a întrebat:

Care sunt cele mai bune cărti ale lui Stephen King? Mă gândeam să mă apuc să îl citesc pe Rege și vreau să știu cu ce ar trebui să încep.

11 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Cam toate sunt bune, dar iti recomand Shining, Carrie, It(Orasul bantuit), Christine, Misery, Salem's Lot si Cimitirul animalelor. Le gasesti pe toate la Nemira happy

| Alcyon a răspuns:

Sub Dom

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Eu am inceput cu Jocul lui Gerald.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Mulți încep cu Carrie, dar eu îți recomand The Shining.

| Sociopat a răspuns:

The Green Mile

| MadRaven a răspuns:

Majoritatea încep cu Carrie, poate pentru că a fost primul mare succes al lui S. King, dar poţi începe şi cu The Shinig sau Misery. Eu am început tot cu Carrie, dar nu cred că ar conta chiar aşa de mult ordinea în care le iei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi place prefer poe dar am rasfoit insomnia: )

| unknøwn a răspuns:

Stephen King nu-i nici-un rege. E doar mai cunoscut.
Ursula K LeGuinn si Serge Brussolo sunt cu mult peste el.
Shining e cea mai proasta carte a lui King.

| Anonymous999 a răspuns:

Carrie
Misery
O mana de oase
Infruntarea
Capcana pentru vise
Salem's lot
etc

| Minotaur a răspuns:

Hey, incearca Ochii dragonului este interesanta si plinade aventura.

| simonikkk a răspuns:

The Shining