| WayhaughtK a întrebat:

Care sunt cele mai bune carti despre Maria Tanase?
Tocmai am terminat-o pe cea scrisa de Stejarel Olaru. (a fost o carte buna, dar am parcurs-o greu, deorece se axa in mare parte pe Securitate si relatiile ei ca informatoare etc etc; desi s-au dat multe informatii despre viata ei, nu doar despre serviciile secrete.
Da parca am o mica dezamagire ca nu am reusit sa o inteleg in totalitate.
Asa ca ce carte recomandati?

2 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Https://www.google.com/search?q=carti+maria+tanase+-olaru

insa nu sunt asa de "bune", cred ca aia pe care ai citit-o e cea mai buna
cel putin google imi da impresia asta (de asta am pus cu -olaru)

| WayhaughtK explică (pentru JicaContra):

E foarte buna.
As fi vrut sa mai citesc ceva. Dar e ok si daca raman cu ce am citit din ea : )