| Andeleandre a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase si captivante carti fantasy(te rog multe exemple)?

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cele o sută de mii de regate (N.K. Jemisin), Călătoarea (Diana Gabaldon), Talismanul (Diana Gabaldon), Rătăcire (Lauren Kate) Expresul polar (Chris Van Allsburg), Magicienii (Lev Grossman), Povestea Ellei (Gail Carson Levine), Bariera (Vrăji in Savannah-J. D. Horn), Cercul de piatră (vol.1-2, Diana Gabaldon), Caraval (Stephanie Garber), Vrăjitoarea adevărului (Susan Dennard), Berlin. Zorii din Alexanderplatz (Fabio Geda), Lacrima (Lauren Kate), Numele Vantului (Patrick Rothfuss), Un vrăjitor din Pamantsimare (Ursula K. Le Guin), Luminile nordului (Philip Pullman), Misterele din Udolpho (Ann Radcliffe)
Alte cărți interesante, aici: http://www.cartidecitit.ro/Carti-SF-si-Fantasy

| justanotheruser99 a răspuns:

Seria Harry Potter
Vraciul
Game of Thrones
Hunger games
Ai putea încerca si Jules Vernes...

| anamariarot a răspuns:

Recomand si eu cu tot dragul seria Harry Potter. Ar mai fi Miss Peregrine, Coraline.

| atlas123456789 a răspuns:

Harry Potter
Academia vampirilor
Hex hall
Casa noptii
Sânge albastru
Amurg
Divergent