| Denisa730 a întrebat:

Care sunt citatele/replicile voastre preferate din carti? Gen,, Whatever our souls are made, his and mine are the same" -Pride and prejudice sau,, Broke my heart. Broke it a thousand time if you like. It was only yours to break anyway"-The selection
Nu trebuie să fie în engleza. Eu sincer am prea multe care îmi plac

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Yчиться, учиться, учиться, говорил В. И. Ленина (Ychit'sya, uchit'sya, uchit'sya, govoril V. I. Lenina).

| Werrich a răspuns:

"Nimic nu este imposibil în această viaţă, totul este posibil, imposibilităţile şi le crează omul singur şi tot el trebuie să le depăşească!"
- citat din Ernesto Che Guevara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

My secret is simple - i pray.

| NoisyLight a răspuns:

"Nu trebuie să fii absolvent la Saint-Cyr ca să știi că toate epavele sfârșesc pe țărm". (Papillon, în cartea cu același nume)

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoisyLight):

Mama cum e asta!

| AlexAL275 a răspuns:

,,You never really understand a person until you consider things from his point of view... Until you climb inside of his skin and walk around in it." - Să ucizi o pasăre cântătoare