| FaithGaga a întrebat:

Care sunt pasii pentru a scrie (nu a publica) o carte? Adica cum sa incep, pe ce sa scriu cartea, cum sa pot sa scriu zilnic? Vreau sa imi spuneti exact de la inceput cum decurge toata treaba happy
Funda big grin

Răspuns Câştigător
| KatlynKim a răspuns:

Cartea poti sa o scrii fie de mana [pe un caiet sau pe coli] fie pe calculator. Trebuie sa stai mult, sa descrii lucrurile in detaliu, adica sa nu scrii ceva gen: ''au fost la munte si dupa ce au venit, casa luase foc, apoi s-au mutat in alt oras''laughing.
Si eu am incercat de mai multe ori sa scriu povesti nu neaparat carti dar niciodata nu am reusit sa termin una pentru ca nu am rabdarelaughing Dar poate tu aismug Asa ca bafta:*

5 răspunsuri:
| MisFit20 a răspuns:

Www.fabricadecarte.ro
Ai nevoie si de multa inspiratie, mult noroc.

| puscahoreangaion a răspuns:

Trebuie sa ai inspiratie si un pic de nebunie pentru a scrie o carte!

| FaithGaga explică (pentru puscahoreangaion):

E bine atunci, pentru ca le am pe amandoua happy