| DiaDiana9 a întrebat:

Care sunt toate cartile care ar trebui citite pana in clasa a 8a? Ma refer pentru romana la examen, la acel ex. in care zice sa asociam cu un text citit.

1 răspuns:
| Alverto a răspuns:

Mă gândesc că dacă că încă nu ai dat examenul, deci ești în a 7-a și te interesează pentru la anul?
Nu sunt cărți, sunt doar texte care pot fi și de maxim 10-15 rânduri. Dar ce îți recomand eu sa faci și poate da rezultate bune e să cauți texte literare pe internet, le memorezi numele și apoi cauți rezumatul. Simple as that.