| GaByScream a întrebat:

Care vi se pare cea mai tare carte citita? big grin

23 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Invitatie la vald de Mihail Drumes.

| MaliciousDeath a răspuns:

Pai dintre ultimele carti citite de mine, cel mai mult mi-a placut "De veghe in lanul de secara", a lui J.D. Salinger.

| andrei1237 a răspuns:

Aripi de Aprilynne Pike.Tie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biblia!

| ReusxD a răspuns:

Cartea junglei.

| August99 a răspuns:

Weekend cu mama

| alinialinush a răspuns (pentru August99):

Claar cea mai tare

| SuperMagicSmile a răspuns:

Cautand Alaska sau Greseala din Stelele Noastre de John Green

Sau Lolita de Vladimir Nabokov.

| Euletitia a răspuns:

Buna! Cartea mea preferata a fost, este si ramane "Pe aripile vantului", scrisa de Margaret Mitchell. De asemenea, mi-a placut foarte mult si filmul turnat dupa acest roman, in varianta din 1939. O adevarata cariera literara si cinematografica. recomand tutror celor pasionati de lectura si tutror cinefililor. Lectura si vizionare placuta va doresc!

| Hevnoraak a răspuns:

Ultimul Templier.

| KateMiddleton a răspuns:

Probabil Biblia.

| Own3r a răspuns:

Aventurile lui Oliver Twist-Charles Dickens

Răspuns utilizator avertizat
| mary4048 a răspuns:

O tragedie americana de Theodore Dreiser

| ElectronicSound a răspuns:

Anne holt- ura

| beautifulpeople a răspuns:

Jurnalele vampirilor-L.J Smith

| kdenisa a răspuns:

10 negri mititei -agatha christie.

| Apheleia a răspuns:

Din cartile citite de mine pana acum cel mai mult mi-au placut Voica-Henriette Yvonne Stahl si Morometii.

| AnnMirele a răspuns:

Pe aeripile vântului-Margaret Mitchell
Jane Eyer-Cherlotte Bronte
Călăreţul fără cap-Mayne Reid
Mândrie şi Prejunecată-Jane Austin
Omul Invizibil-Herbert George Walls
P.S.Mereu când păţesc ceva şi sunt pe cale să plâng, sau chiar plâng, mă gândesc că Rhett Butler a suferit mult mai mult ca mine.Aşa mă cănsolez, şi dacă vă interesează, chiar merge.

| DannySh a răspuns:

Aventurile si Memoriile lui Sherlock Holmes de Arthur Conan Doyle

| Lightstar99 a răspuns:

Marea bucurie - Henriette Yvonne Stahl sau Elevul Dima dintr-a 7 a, foarte faine carti big grin

| graffffffityyyyyy a răspuns:

8 Mile YO

| AndreeaMarina87 a răspuns:

Insemnarile unei pustoaice.