| Bonbardieruldeweekend a întrebat:

Care vi se pare cea mai usoara limba de invatat pentru romani? Nu zic engleza ca e usor de invatat din copilarie etc. Zic in sensul de invatat de la zero

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Italiana si spaniola. Prindem repede pronuntia, recunoastem multe cuvinte, gramatica seamana destul de mult desi fiecare din ele are si diferente.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Limba sora este limba spaniola, italiana apoi franceza, portugheza, Engleza nu este o limba latina desi nu este in grupul nostru latin

Bula
| Bula a răspuns:

Pentru foarte multi, si limba romana este greu de invatat (corect). tongue

| Adry05 a răspuns:

Italiana si spaniola si sa zic si franceza daca iti dai interesu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de varsta si de interesul pe care il ai sa inveti limba. un pic mai devreme de vremea mea, se invata rusa, apoi eu am prins germana, franceza, si engleza. cand esti mic, creieru absoarbe ca un burete. mai tarziu, doar timp sa ai sa inveti, daca te pasioneaza. daca nu e de pasiune, si din necesitate, atunci poti si norvegiana, olandeza, depinde de nevoi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lingvistic Italiana si spaniola sunt cele mai usoare limbi de invatat, deoarece ca si romana au la baza limba latina in procentaj mare.

| Roxalin_Roxalin_2000 a răspuns:

Engleza!