| anonim_4396 a întrebat:

Cartea Antreneaza-ti creierul de Joe Dispenza îmi poate schimba viata și creierul in bine redandu-mi sănătatea? Am mare speranța în cartea asta.E ultima speranța, ba nu, penultima, prima și ultima A fost este și rămâne mereu Dumnezeu.Am mari așteptări de la aceasta carte Antreneaza-ti creierul (Strategii și tehnici de transformare mentala) de Joe Dispenza) asta după ce am urmărit zeci de păreri pozitive despre ea.
Oare ma va ajuta? Sa fie asta ajutorul meu de la Dumnezeu ca am descoperit și cumparat cartea? Mi-am propus sa încep azi sau mâine cel târziu sa o citesc,e foarte groasa,am încercat multe și nu m-au ajutat în lupta mea cu depresia,anxietatea, TOC-ul și fobia sociala dar nimic nu m-a ajutat pe deplin, nici măcar pastilele puternice și psihologul.Am intuiția asta ca deși stătea necitite în biblioteca de mult timp (fin septembrie anul trecut) o voi citi și chiar ma ca ajuta asta simt sau mai bine zis asta sper,însă știu ca trebuie sa aplic tehnicile și metodele,strategiile din carte bineînțeles.dar am multe cărți cate m-au dezamăgit și ceva îmi spune ca asta ma va ajuta,vreau sa știu dacă a citut cineva aceasta carte și l-a ajutat pe el personal sa își îmbunătățească sănătatea minții și viata? Sper ca Dumnezeu sa lucreze prin cartea asta,ca prea mult sufăr și am suferit, sa ma ajute aceasta carte sa îmi ameliorez considerabil mintea și viata și sa jucam simt atracția asta,feelingul asta pentru ea și intuiția ca ma va ajuta, degeaba. Sper ca Dumnezeu sa îmi asculte rugăciunile și sa ma ajute în sfârșit ca dacă nu speranțele mele pier și eu odată cu ele.
Ce știți despre cartea Antreneaza-ti creierul? E buna? Ce știți despre autorul Joe Dispenza? Știe ce scrie și ce face?
Poate îmi pun eu prea mari speranțe intr-o carte, dar dorința mea de vindecare este destul de mare.Dar și promisiunile pe care le face cartea.Pe voi daca ați citit-o v-a ajutat in viata? Deabia aștept sa îmi antrenez și eu creierul cu ea.
Sper sa nu fie degeaba bestseller internațional.Voi ce credeți despre carte?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu citesc carti motivationale, dar cunosc oameni care o fac si care au evoluat spre mai bine. Imporant e sa intelegi si sa aplici sfaturile din carte, si sa ai rabdare. Nu e un remediu miracol, citesti cartea si gata, viata devine de x ori mai buna.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Decât sa citești aceasta carte și sa speri ca te va ajuta, dar nu ești sigur, nu mai bine citești Biblia? Ea sigur de va ajuta, prin ea, Dumnezeu poate lucra la inima ta și sa îți schimbe viata (nu putini sunt și au fost cei ce și au schimbat viețile citind Biblia). Biblia e cartea lui Dumnezeu. Dumnezeu poate vindeca orice boală (fie ea trupeasca sau sufleteasca) ptc El te a creat și te cunoaște pe deplin. Ce rost are sa cauți salvarea în niște cărți scrise de oameni când ai o carte de la Dumnezeu pentru tine? Eu personal de sfătuiesc sa începi cu Noul Testament. Mie Biblia imi schimba viața în bine și nu ma satur nicicând de ea.