| Dragos223 a întrebat:

Cartea Jane Eyre de Charlotte Bronte, cate volume are si cate pagini are cartea? Pe internet o gasesc si la 170 de pagini si la 500 si sunt confuz? Apropo o pot intelege daca am 14 ani?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Varianta cu 500 de pagini e mai aproape de adevar. Cartea e intr-un singur volum. Versiunea fizica, pe hartie, are in jur de 350-400 pagini. PDF-urile sunt scrise mai mare si mai creste numarul de pagini.
Cred ca o poti citi, la varsta ta, daca nu e chiar prima carte pe care o citesti. S-ar putea, insa, sa ti se para cam naiba si cam siropoasa.
Robotelul cretin nu pare sa cunoasca notiunea de "naiv". Imi tot corecteaza si pune "naiba", idiotul naibii.

2 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

O poti intelege, nu e o carte complicata. O vei intelege prin prisma experientei tale de om de 14 ani. Lectura placuta!
P.S. Citeste ceva pe Wikipedia, de exemplu, si despre surorile Bronte. Au o poveste interesanta. Pe vremea aceea femeile erau acceptate mai greu ca scriitori.

| Tssssssss a răspuns:

Si eu am 14 ani si am citit cartea in engleza, mi-a placut foarte mult, nu cred ca e prea siropoasa sau ceva. Cartea mea are 462 de pagini, deci daca are mai putine e probabil o repovestire