| elenasweetheart9 a întrebat:

Cartea "Sub aceeasi stea" de John Green este un roman?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Un roman autentic, sincer si emotionant despre iubire, curaj, viata, boala; o lectie de viata impresionanta.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, e schita.Nu stiai?

| elenasweetheart9 explică (pentru anonim_4396):

Pai eu nu citisem cartea, m-am uitat doar la film ca imi trebuia urgent si nu am avut timp sa citescwinking

| Supps a răspuns:

Eu consider ca nu este un roman, ci doar o carte, deoarece actiunea romanului se desfasoara pe lungi perioade de timp.

| Miaeuu a răspuns:

Da,e un fel de roman, dar este si filmul daca asa iti este mai usor