| FunditzaWwW a întrebat:

Carti interesante?

Răspuns Câştigător
| oprintesa a răspuns:

Neata! Recomand saga "Cântec de gheaţă si foc", e cam lunga, dar e super; ""extrem de tare si incredibil de aproape ", "hoţul de cărţi" si "baiatul cu pijamale in dungi". Merita.

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aventurile lui Sherlock Holmes.

| thewomaninwhite a răspuns:

''puterea dragostei'' de josephine cox, ''jane eyre'', ''la rascruce de vanturi'', ''cavalerul reginei'', ''caine vagabond'' de petre bellu.

| iulianr a răspuns:

Hotul de carti, Kaputt, Viata lui Pi, 1984, Ferma animalelor si romanele lui Sven Hassel. Majoritatea sunt fictiune istorica si ideologica/politica, dar daca iti place genul acesta le recomand.

| Hemera a răspuns:

Sincer,orice a scris John Green e o recomandare buna.De asemenea seria "Casa noptii" merita din plin big grin

| FunditzaWwW explică:

Spanac32 daca esti chior pune-ti ochelari...

| Spanac32 a răspuns (pentru FunditzaWwW):

*Spanac32 a răspuns (pentru Darius-alexandru_Nerghes_1989)* tu esti chior prietene...

| Dario_Iordache_1999 a răspuns:

I am number 4, ender games, divergent, insurgent,

| darius1ka a răspuns:

Exista asa ceva? laughing)

| Spanac32 a răspuns (pentru darius1ka):

Da sa stii ca exista ceva chiar si mai interesant decat desenele animate si jocurile video!

| darius1ka a răspuns (pentru Spanac32):

Neh, mai degraba, ma uit cum creste iarba, decat sa citesc o carte.

| Teardrop a răspuns (pentru darius1ka):

Fiecare cu cât îl duce capu'.

| biadia24 a răspuns:

Mizerabilii de victor hugo, romanul adolescentului miop, baltagul,

| TimişanDana a răspuns:

Daca iti plac cartile de dragoste cu siguranta iti va placea ''Dama cu camelii'' de Alexandre Dumas - fiul.