| Xulescu006 a întrebat:

Carti recomandate adolescentilor?

Răspuns Câştigător
| Rainmaker a răspuns:

Buna Xulescu!
Laudabil este faptul ca-ti doresti sa citesti.Nu ma apuc sa insir zeci de titluri pe care poate deja le-ai citit.Nici nu stiu ce gusturi ai.Dar, ti-as recomanda sa citesti carti din care sa si ramai cu ceva, carti care iti pot imbogati cultura generala si nu in ultimul rand, vocabularul.In alta ordine de idei, orice carte citita este binevenita deoarece toate au un mesaj de transmis.

| T0T a răspuns (pentru Rainmaker):

"Suge-o, Ramona" - cartea adolescentului.

| Rainmaker a răspuns (pentru T0T):

Salut GreyN! De ce trebuie sa dam raspunsuri "rautacioase"? Este laudabil cand cineva vrea sa mai citeasca si altceva in afara mesajelor de pe Facebook.

| T0T a răspuns (pentru Rainmaker):

Aia este cartea adolescentului deoarece am văzut că foarte mulți o lăudau. Asta e generația.

| Rainmaker a răspuns (pentru T0T):

Asa este! Trist, dar adevarat.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romanul adolescentului miop, Othello, Legendele Olimpului (maybe), Cei trei muschetari, Laleaua Neagra (A. Dumas).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romanul adolescentului miop
La Medeleni
De veghe in lanul de secara
Padurea spanzuratilor
Exercitii de echilibru
Maitreyi(dar asta iti recomand pe la 16 ani)

| dandana2015 a răspuns:

Osho

| RaisaPretty a răspuns:

Harry Potter