| AvalohAlyn a întrebat:

Cărțile îți pot schimba viața în bine și te pot face sa îți găsești destinul? Îți poți găsi drumul in viața citind cărți? Cărțile te pot ajuta sa te vindeci sau sa îți găsești menirea pe acest Pământ? E bine sa fii autodidact așa cum vreau eu sa fiu?

2 răspunsuri:
| Jus7t a răspuns:

Cărțile îți pot dezvălui anumite adevăruri, iar dacă le știi îți poți trăi viața într-un mod mai conștient, mai sănătos, mai inteligent.

Poți să vizitezi locuri citind, pe care poate nu o să le poți vizita niciodată cât ești aici pe pământ, nu doar pentru că nu îți permiți dar și pentru că au dispărut acele vremuri, oameni, obiceiuri și stiluri de viață.
Poți să cunoști oameni mișto în cărți iar când termini cartea să îți fie dor de ei ca de niște prieteni dragi.
Poți să înveți ceva de la fiecare, să preiei anumite idei, moduri de a gândi care să se combine cu modul tău de a gândi și așa apărând idei noi.

Contează ce citești, contează cum te citești pe tine, în general răspunsul e da, e bine să citești și cărțile au capacitatea să te ajute să îți atingi scopul dorit.

| Cosimo11 a răspuns:

In primul rand acumulezi un bagaj de cunostinte.Vei comunica mult mai usor.Acum depinde si ce citesti.Ca sa fii implinit total citeste Biblia