| AvalohAlyn a întrebat:

Cartile motivationale(de dezv.pers)chiar te ajuta?
Cum vedeti voi personal astfel de carti?
Ati "cochetat""cu ele?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-am raspuns de 3 ori cred.
Cartile de dezvoltare personala sunt inutile.
Cauta lucrul care te deranjeaza si rezolva-l.
Esti stresat ca nu ai un loc de munca? Pune-te pe treaba si invata o meserie, invata o limba straina, invata sa faci ceva.
Vrei sa ai o iubita? Cauta, iesi in club, cauta pe diverse site-uri.
Nu exista panaceul universal. Nu exista butonul pe care scrie,, apasa aici si toate problemele tale vor disparea''. Si nu exista o carte care sa iti rezolve problemele dupa ce o citesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inutile. Oamenii prefera sa stea in fund si sa citeasca aceleasi informatii la nesfarsit, decat sa puna mana si sa faca niste schimbari in viata lor. Cartile astea sunt pentru lenesi. Le da senzatia ca fac ceva cu viata lor, dar nu e asa.

O singura carte e de ajuns sa citesti, daca stii ce sa iei din ea si sa aplici.

| Claxon987 a răspuns:

Pierdere de vreme, majoritatea sunt de genul "sa faci ceva sa fie bine" fara nimic concret. Sunt scrise de sociologi si psihologi americani, traduse mai mult sau mai putin bine, si deloc aplicabile in societatea romaneasca. Sau poate nu am citit eu destule