| AvalohAlyn a întrebat:

Cat de mult iti place sa citesti? Ce simti cand citesti? De ce citesti? Cum e pentru tine lectura de carti?
Este lectura un refugiu pentru tine?

Răspuns Câştigător
| Doub a răspuns:

Iubesc să citesc.
Simt că îmi bag picioarele în toţi şi că sunt liberă, fără bariere, doar eu şi cartea.
Citesc pentru că mă face fericită.
Neah, nu e un refugiu, e mai mult de atât.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NicoletaGabriela00 a răspuns:

Citesc mai multe tipuri, neamuri, familii, cum vrei sa le spui laughing)) Dar cel mai mult psihogie si romane polițiste, criminalistica. Zicea cineva... odata... " Daca gasesti o carte buna, si incepi sa o citesti, uiti de tot si de toate. " Adevarat. Chiar e adevarat. Crede-ma ca am uitat sa iau pranzul intr-o zi laughing) Pana nu am terminat cartea aceea, nu m-am lasat.Pentru mine, cartile sunt pulsul, aerul. Dar nu toate te fac sa plangi si sa razi odata cu personajele si omuletii din carte. Bai... sunt unele asa de faine... gata nu mai zic nimic. laughing

| AvalohAlyn explică (pentru NicoletaGabriela00):

Foarte fainsmug
E de laudat si de apreciat faptul ca mai citesti in era asta a tehnologiei, tabletelor, jocurilor, internetului etclaughing

| NicoletaGabriela00 a răspuns:

Ma uit la sora mea... Are 9 ani si numai pe telefon/tableta sta..Cand am auzit acum un an, ca vrea de ziua ei tableta am ramas blocata. Cand eram asa mici, voiam inghetata, chestii, lego si altele. Si uneori nu primeam nici macar o acadea. Si imi venea sa il bat pe taica-miu cand am vazut ca i-a luat cadou surorii mele o tableta de ziua ei. Si ma simt asa naspa laughing) Niciodata nu am primit carti cand le-am cerut alor meilaughing dar asta e... fiecare cu gandirea si cu gargaunii lui laughing)

| laneandreea a răspuns:

E un refugi pentru mine nu ma simt chiar asa singura si neintelea, ma simt ca si cum toate de pe lume au trecut si eu sunt personajul principal in carte. ma calmeaza si ma face sa cred ca viata poate fui si buna cu ajutorul lor