| marniii a întrebat:

Cat timp va ia sa cititi o carte de 300 de pagini?

16 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de autor. De la o săptămână la o noapte.

| sofisis a răspuns:

Cam 2 zile

| AB1Corduneanu a răspuns (pentru sofisis):

M-ai uimit )), personal dacă m-aș apuca să o citesc nu cred că aș apuca să o termin sau aș citi-o într-o lună de zile.

| sofisis a răspuns (pentru AB1Corduneanu):

Pai citesti cate 2-3 pagini pe zi? laughing)))

| AB1Corduneanu a răspuns (pentru sofisis):

Ceva de genul, da bine de menționat, o dată la câteva luni.

| cfrtobias a răspuns (pentru AB1Corduneanu):

Nici eu n-am citit niciodata o carte intreaga si de am inceput la scoala poate cateva pagini si atat laughing dupa ma plictiseam

Răspuns utilizator avertizat
| mastadont a răspuns:

Dacă e o carte care mă captivează atunci într-o noapte albă o termin.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

2-3 zile! Depinde cat de buna este!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de formatul cărții și de stilul autorului. În perioadele bune, 3 zile sau mai puțin, dar, cum nu am timp berechet, o lungesc la 5-6 zile, nu întotdeauna consecutive.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

In medie cam 2 saptamani. Daca is foarte hotarat sa o termin atunci cam 2-3 zile.

| 120bulevard a răspuns:

2-3 zile.

| Crescent a răspuns:

Daca imi place mult o termin si intr-o zi

| Maraa345 a răspuns:

24 de ore.

| AdaIoana5 a răspuns:

3,4 zile

| arabella984 a răspuns:

Depinde cât de tare îmi captează atenția dar majoritatea cărților între 300-400 de pagini le citesc în 2-3 zile