| AvalohAlyn a întrebat:

Cate carti " cantareste"biblioteca voastra privata? Si ce fel de carti?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intrebarea ta imi amintește de un banc:

Un polițist intră in librărie și cere vânzătorului să-i recomande o carte.
- Cum să fie, mai ușoară? intreabă librarul
la care polițistul:
- Nu contează, sunt cu mașina

| Plato a răspuns:

Am cateva, am si donat foarte multe. Eu prefer clasicismul, in general cartile mele apartin clasicilor, Victor Hugo fiind preferatul meu, dar Marcel Proust, Balzac, Flaubert nu sunt mai prejos. Ti-i recomand si tie, pe toti.

| Raven a răspuns:

10.000 de titluri adunate într-o viață de om. Literatură clasică, contemporană, thrillere, fantasy, SF, îmi plac mai multe geuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu citesc, nu îmi place, nu ma regăsesc, are un jur de 100-150 de cărți dar nu le-am deschis nicipdata

| Mih78585667 a răspuns:

O sută dojda mii

| Ceva_Aura_1988 a răspuns:

Cred ca vreo 2-300, "mostenire de familie". In general sunt carti mai vechi. Din literatura universala am predominant scriitori rusi. Jules Verne are propriul raft happy. Din literatura romaneasca am un amestec de romane publicate in perioada comunista( momentan am nimerit sa citesc doar romane politiste).
In biblioteca inceputa de mine am mult teatru, seria Narnia, seria Jocurile foamei, seria Fundatia.
Tu ce carti ai?
Daca am vreo carte care te intereseaza si esti din Bucuresti, ti-l pot imprumuta cu drag. happy

| Nica_Bianca_1972 a răspuns:

În jur de 90-100.Am început propria biblioteca acum vreo doi-trei ani pana acum citeam cărți imprumutate.Majoritatea sunt despre Al Doilea Război Mondial, despre Isis, fuga din Coreea de Nord și benzile de traficanți de copii din America.