| Criss999 a întrebat:

Cate pagini are Baltagul de Mihail Sadoveanu?

14 răspunsuri:
| fadnox a răspuns:

Pai, depinde de editura
oricum nu este foarte mare, are numai 16 capitole

| Ramona000 a răspuns:

Depinde unele au 200, 146.170

| Zeflemitoarea a răspuns:

Ce contează câte pagini are cartea?

| Euletitia a răspuns:

Buna! Eu am citit o editie a romanului in format A5 si avea vreo 170-180 de pagini, din cate imi amintesc, dar fii linistita, se citeste destul de repede si usor si vei intelege si retine actiunea aproape in totalitate dupa lectura lui. Nu e complicat, dar e plictisitor si mie personal nu mi-a placut, dar in fine, nu vreau sa-ti induc de la inceput ideea ca nu iti va placea. Banuiecs ca iti trebuie pentru scoala. Bafta!

| EvaneSScence a răspuns:

Cartea mea are 200 pagini. Dar sunt mici nu te teme tongue

Răspuns utilizator avertizat
| MadalinaaIoana a răspuns:

Intre 140 -200 pagini

| traxter a răspuns:

De obicei nr ultimei - nr primei.
Acuma depinde si daca is rupte pagini ca na sti cum se spune.

| Elizabethzutzu a răspuns:

146 cartea.

| AndreeaCF a răspuns:

Buna! Are 146 pagini. Pa.

| DeeALarysa a răspuns:

Dpinde de carti unele au mai putine altele mai multe, uite de exemplu a mea are 175 pag. format A5. dar nu depaseste de 250 eu mai am inca o carte care are fix 200 de pag.

| Criss999 explică:

Multumesc! Trebuie sa-l citesc si de aia...

| mari01 a răspuns:

Romanul pe care îl am eu, are 172