| melccotobelc a întrebat:

Caut o carte pentru copii,din pacate nu stiu titlul, nici autorul.Am smuls din ea o poveste, care mi-a placut la vremea aceea foarte mult.Se numeste Castelul intunericului.Am reusit sa o scanez.Este vorba de doua fetite Nuni si Ioana,care ajung intr-o padure si acolo il intalnesc pe regele padurii. Trec prin diverse aventuri,se transforma in doua babute,in bufnite,si in final,regele padurii transformat in cerb, ia infatisare omeneasca si totul se sfarseste cu bine.Cine si-o aminteste? Povestea, o pot transmite pe mail scanata. Multumiri.

2 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva desi pana la varsta asta ( 37 ) am auzit ceva povesti

| ElenaRomann a răspuns:

Incearca sa scrii pe google nume din carte sau denumiri de orase ceva specific din cartea aia ..ai sanse sa iti arate