| AvalohAlyn a întrebat:

Ce beneficii are pentru voi lectura? Voi de ce cititi carti?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Citesc pentru ca ma relaxeaza, pentru ca imi dezvolta creativitatea si imaginatia, pentru ca prin carti pot calatori in spatii si timpuri imaginare, pentru ca ma ajuta sa-mi imbogatesc vocabularul, nivelul de limba (citesc foarte mult si in limbile straine pe care le vorbesc-engleza si germana), dar mai ales cultura generala, pentru ca prin lectura devin mai inteligenta si mai interesanta si, astfel, pot purta o conversatie de calitate cu familia, prietenii, elevii, colegii etc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde.
Daca vrei sa iti dezvolti imaginatia iti recomand un film!

Daca frei sa devii mai inteligent o carte!

Singurul beneficiu pe care il are o carte e ca iti dezvolti vocabularul.
Mie nu imi place sa citesc carti.

Dezigur un film are mai multe beneficii asupra omului!

1.Dezvolatrea imaginatie!

2. Eliberarea de stres!

3. Tinerea sub control a emotiilor si multe altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa simt ca toata lumea a disparut sau ca sa vad ca nu numai eu sufar

| robert63088 a răspuns:

Din obligatie!laughing